منوی تعمیرگاه دوربین

بررسی قابلیت تعقیب سوژه در زمان فیلمبرداری با دوربین کانن Canon EOS 80D


بررسی قابلیت تعقیب سوژه در زمان فیلمبرداری با دوربین کانن Canon EOS 80D

 

دوربین کانن EOS 80D یک دوربین نیمه حرفه ای میان رده است که برای کاربران امکان عکاسی و تصویر برداری در سطح مطلوب را فراهم می آورد .

در این مقاله به بررسی برخی از قابلیت های این دوربین در زمان فیلمبرداری می پردازیم و سیستم اتوفوکوس پیشرفته این دوربین را مورد بررسی دقیق تری قرار می دهیم .

نمایندگی تعمیرات کانن - تعمیرات لنز کانن - تعمیرات کانن

لنز های پیشرفته جدید برای فیلمبرداری

دوربین کانن EOS 80D به عنوان یک محصول نسبتا جدید و میان رده از سیستم اتوفوکوس پیشرفته Dual Pixel CMOS AF پشتیبانی می کند و با استفاده از این سیستم قابلیست اتوفوکوس نرم و بدون صدا و همچنین حالت تعقیب سوژه در طول زمان فیلمبرداری فراهم می آید . در این دوربین از کیفیت فیلمبرداری Full HD 50p/60p پشتیبانی می شود و همچنین سیستم اتوفوکوس آن با تمام لنز های مجموعه EF STM سازگار می باشد .

لنز کیت قابل ارایه به همراه این دوربین از نوع EF-S18-135mm f/3.5-5.6 IS USM است . در این لنز از فناوری (STM) استفاده شده است و با وجود این امکان ؛اتوفوکوس نرم و بدون صدا در طول زمان فیلمبرداری را می توان به دست آورد .

همچنین با استفاده از فناوری لنز های USM نیز قابلیت اتوفوکوس بسیار پر سرعت در زمان عکاسی را می توان در اختیار گرفت .

نمایندگی تعمیرات کانن - تعمیرات لنز کانن - تعمیرات کانن

انجام فیلمبرداری همانند یک دوربین فیلمبرداری حرفه ای

یکی از ویژگی های منحصر به فرد در درون دوربین EOS 80D قابلیت اتوفوکوس تعقیب سوژه حتی در طول زمان فیلمبرداری می باشد .

پیش از این ؛  از فناوری تشخیص حرکت و تغییر فاز ؛ برای شناسایی حرکت های سوژه در طول زمان عکاسی استفاده می شد ؛

اما در زمان استفاده از حالت Live view  , فناوری تشخیص کنتراست برای به دست آوردن اتوفوکوس ؛موجب کندی عملکرد سیستم می شده است .

برای رفع این ایراد از فناوری سنسور های دو پیکسلی ( dual pixel ) استفاده شد  و نتیجه آن در عملکرد دوربین های EOS 70D و EOS 7D Mark II پیش از این مشاهده شده است .

در دوربین کانن EOS 80D ؛ ویژگی اتوفوکوس Movie Servo AF که با تمامی لنز های EF سازگاری دارد ؛ امکان تعقیب مداوم سوژه در حالت اتوفوکوس را به وجود می آورد .

این سیستم به شما امکان می دهد تا در زمان برخورد با سوژه های دارای حرکت بسیار سریع ، بلافاصله از عکاسی به فیلمبرداری تغییر وضعیت داده ؛ و همانند یک دوربین فیلمبرداری حرفه ای ؛ حرکت های سوژه خود را تعقیب نموده و ثبت کنید .

نمایندگی تعمیرات کانن - تعمیرات لنز کانن - تعمیرات کانن

در بازار محصولات عکاسی ؛ دوربین های زیادی از قابلیت عکاسی و فیلمبرداری برخوردار هستند ؛ اما به طور قطع دوربین کانن EOS 80D یکی از بهترین دوربین های نیمه حرفه ای برای انجام عکاسی و فیلمبرداری همزمان می باشد .

این دوربین با برخورداری از یک صفحه نمایشگر لمسی ؛ به شما امکان می دهد تا لرزش دوربین در اثر استفاده از کلید های روی بدنه را به کمترین حالت ممکن کاهش دهید .

همچنین حالت شاتر لمسی و تعیین نقطه فوکوس به صورت لمس صفحه نمایش نیزاز جمله ویژگی های پیشرفته در این دوربین به شمار آورده می شوند .

نمایندگی تعمیرات کانن

نظرات
=