منوی تعمیرگاه دوربین

ویژگی ها و مشخصات دوربین جدید کانن Canon EOS-1DX Mark III اعلام شد


ویژگی ها و مشخصات دوربین جدید کانن Canon EOS-1DX Mark III اعلام شد

 

نمایندگی کانن در ایران ؛ به نخستین مشخصات فنی از دوربین جدید Canon EOS-1D X Mark III دست پیدا کرد .

بر اساس اطلاعات به دست آمده اکنون می دانیم که دوربین جدید و پرچمدار جدید کانن دارای یک سنسور 1/28 مگاپیکسلی است که از سرعت عکاسی متوالی 30 فریم بر ثانیه برخوردار بوده و به استابیلایزر داخل بدنه مجهز می باشد .

در رابطه ویژگی های فنی و مشخصات حالت فیلمبرداری در دوربین کانن Canon EOS-1D X Mark III هنوز مشخصاتی به صورت رسمی اعلام نشده است .

نمایندگی کانن - تعمیر دوربین کانن - تعمیرات کانن

مشخصات اعلام شده از سوی منابع نزدیک به کمپانی کانن بر اساس مواردی هستند که پیش از این به عنوان مشخصات پرچمدار جدید کانن ؛ اعلام شده بودند .

بر این اساس انتظار داریم که دوربین جدید کانن Canon EOS-1D X Mark III مشخصات زیر را با خود داشته باشد :

سنسور 28.1mp از نوع CMOS فول فریم

سرعت عکاسی متوالی تا 30 فریم بر ثانیه

پردازنده تصاویر از نوع  Dual Digic 9

استابیلایزر داخل بدنه

صفحه ال سی دی جدید و بزرگتر

در حالیکه در بررسی های اولیه سنسور 28.1MP این دوربین ؛ یک سنسور سطح متوسط ممکن است به نظر برسد اما لازم است به خاطر داشته باشیم که بزرگ بودن سنسور ؛ عامل تشویق افراد به سمت این دوربین نخواهد بود .

در عکاسی ورزشی ؛ برخورداری از رزولوشن بالا چندان اهمیت ندارد و در واقع این سرعت عکاسی متوالی دوربین است که اهمیت بیشتری را به خود اختصاص می دهد . در واقع بزرگتر بودن سنسور و ارایه رزولوشن بسیار بالا ؛ در عکاسی ورزشی تنها عاملی برای دستیابی به فایل های فوق العاده سنگین است که موجب زودتر پر شدن کارت حافظه دوربین خواهد شد .

در دوربین جدید کانن Canon EOS-1D X Mark III سرعت عکاسی متوالی به 30 فریم بر ثانیه می رسد و با استفاده از پردازنده جدید Digic 9 ، سرعت پردازش فایل های تولید شده توسط این دوربین ؛ تا حد قابل ملاحظه ای افزایش پیدا می کند .

و البته ارایه سیستم استابیلایزر داخل بدنه ؛ یک پیشرفت عمده برای این دوربین محسوب خواهد شد . اکنون و در حال حاضر تنها دوربین های میرورلس فول فریم کانن ؛ از فناوری استابیلایزر داخلی بدنه ؛ استفاده می کنند .

در رابطه با مشخصات این دوربین در حالت فیلمبرداری ؛ اطلاعات چندانی در دست نمی باشد اما فیلمبرداری 4K در 120fps یکی از انتظاراتی است که از این دوربین خواهیم داشت . گزارش های تایید نشده ای نیز توانایی این دوربین برای فیلمبرداری با کیفیت 6K ؛ را نیز اعلام می نمودند .

نمایندگی کانن - تعمیر دوربین کانن - تعمیرات کانن

کمپانی کانن در تلاش است تا دوربین جدید کانن 1D X Mark III تا زمان المپیک 2020 روانه بازار های جهانی شود . در حالیکه سونی از پرچمدار جدید Sony A9 II  رونمایی کرده و نیکون در صدد تولید پرچمدار D6 است اکنون نوبت به کانن رسیده است تا با تولید 1D X Mark III به بازار رقابت بازگردد .

 

نظرات
=