منوی تعمیرگاه دوربین

بررسی جامع ویژگی های لنز Canon EF 16-35mm F2.8L III USM


بررسی جامع ویژگی های لنز Canon EF 16-35mm F2.8L III USM

 

لنز Canon 16-35mm F2.8L II یکی از محبوبترین لنز ها در میان عکاسان طبیعت به شمار می آید و از دیرباز این لنز در بین عکاسان ژانر طبیعت و فضای باز به طور گسترده ای مورد استقبال واقع می شده است . این یکی از لنز های ستاره ساخت شرکت کانن بوده و به لحاظ کاربردی از سایر لنز های موجود در رده خود همواره مطرح تر بوده است .

از زمانی که اخبار و شایعات مختلفی مبنی بر به روز رسانی و بازنگری ویژگی های لنز Canon 16-35mm F2.8L II منتشر گردید ؛ موجی از هیجان را در بین کاربران و عکاسان بخش طبیعت به راه انداخت . مدل Mark II این لنز دارای یک عدسی شیشه ای است اما به لحاظ شارپنس گوشه های تصویر ؛ و حالت های کنترل اعوجاج کروماتیک در گوشه ها و لبه های تصویر دارای مزیت های بسیار زیادی می باشد . نسخه به روز رسانی شده این لنز بسیاری از مسائل و مشکلات رایج در لنز های این رده را برطرف نموده و در عین حال برخی از برترین ویژگی های نسخه های قبلی را نیز در درون خود حفظ نموده است .

APS-C

با فاصله کانونی معادل با 25.6-56mm و دیافراگم F4.5 در بازار دوربین های APS-C هموازه گزینه های بهتری مثل لنز های Tokina 11-16mm F2.8 AT-X116 Pro DX II و Sigma 18-35mm F1.8 Art DC HSM نیز وجود دارند که از ویژگی های دیافراگم سریعتر و قیمت نسبتا پایین تری برخوردار هستند . و به همین دلیل لنز Canon 16-35mm F2.8L II گزینه مناسبی برای استفاده در دوربین های APS-C به شمار نمی آید .

ویژگی های اصلی Canon 16-35mm F2.8L II

ساختار کاملا مقاوم در برابر شرایط اقلیمی

حداکثر دیافراگم F2.8

فاصله کانونی 16-35mm

برخورداری از پوشش های SWC و ASC برای از بین بردن حالت های روح و لنز فلیر

وجود عدسی های GMo برای کاهش و از بین بردن اعوجاج های کروماتیک ؛ منحنی تصویر ، و آستیگاتیسم

استفاده از عدسی های UD برای از بین بردن اعوجاجات کروماتیک

کیفیت تصویر :

شارپنس : در وضعیت 16mm  از یک زاویه دید بسیار باز برخوردار است و در F5.6 برخی حالت های انکسار نور دیده می شود . با تغییر فواصل کانونی به خصوص در حالت واید ؛ کاهش شارپنس دیده می شود اما بدترین شارپنس لنز در حالت 28mm دیده می شود اما در F5.6 بهترین حالت های شارپنس در فواصل کانونی مختلف را می توان به دست آورد

اعوجاج کروماتیک : در نسخه به روز رسانی شده این لمز ؛ حالت های اعوجاج کروماتیک در هر یک از گوشه های تصویر به نحو موثری برطرف شده است .

انحنای مرکز تصویر : در 16mm مقداری انحنای مرکز تصویر دیده می شود و در برخی از گوشه ها نیز حالت انحنا را به مقدار کم می توان مشاهده نمود .

در مقایسه با نسخه قبلی ؛ لنز 16-35mm F2.8L III به لحاظ کیفیت تصویر دارای ویژگی های برتری است و بهترین پیشرفت ها را در شارپنس گوشه های تصویر به خصوص در حالت های کاملا واید می توان مشاهده نمود . در نسخه های قبلی برای خنثی کردن یا کاهش دادن اثرات ناشی از اعوجاج ها گاهی لازم بود از F.11 استفاده شود اما در این نسخه جدید در F.5/6 می توان نسبت به حصول نتایج مطلوب ؛ می توان امیدوار بود .

به طور کلی می توان اشاره نمود که نسخه به روز رسانی شده Canon 16-35mm F2.8L III USM در حالت های واید 16mm نسبت به نسخه های قبلی دارای عملکرد مطلوب تری است و از این روی یکی از شارپترین لنز های زوم واید انگل در میان تمامی لنز های موجود در بازار به شمار می آید .در این نسخه بسیاری از مشکلات ناشی از اعوجاجات کروماتیک ؛ و شارپنس گوشه های تصویر تا حد زیادی برطرف شده اند . این لنز برای عکاسی در شرایط کم نور ؛ عکاسی در طبیعت ؛ عکاسی در فضاهای شهری و عکاسی از ابنیه و سازه ها بسیار مناسب است اما در عکاسی از ژانر های پرتره و ماکرو ؛ زیاد نمی توان به آن اتکا نمود .

  اخبار مرتبط :

معرفی لنز کانن Macro Twin-Lite MT-26EX-RT

انتخاب بهترین لنز ها برای عکاسی از مواد غذایی

چند نکته که در زمان خرید یک لنز باید به آن توجه داشته باشید

نکاتی که در هنگام خرید یک لنز جدید باید به آنها دقت داشته باشید ( ۲ )

نظرات
 

021-66720048 دفترجمهوری
021-88840065 دفتر هفت تیر
خیابان جمهوری،بعد از تقاطع شیخ هادی ساختمان آلومینیوم،طبقه11 واحد1117 تعمیرگاه مرکزی دوربین
میدان هفت تیر ابتدای خیابان بهارشیراز پلاک 189 طبقه3 واحد 6و7 شرکت ایده آل دوربین
مشاهده کلیه اخبار
نمایندگان فروش
CANON NIKON
=