منوی تعمیرگاه دوربین

معرفی لنز AF-S DX NIKKOR 35mm f/1.8G برای ایجاد بوکه های بسیار زیبا


معرفی لنز AF-S DX NIKKOR 35mm f/1.8G برای ایجاد بوکه های بسیار زیبا

اغلب عکاسان حرفه ای به ایجاد بوکه در عکس های خود بسیار اهمیت می دهند و تلاش می کنند تا در ترکیب بندی عکس های خود بوکه ها را در جایگاه مطلوبی قرار بدهند . بسیاری از عکاسان مبتدی ممکن است نسبت به تکنیک ایجاد بوکه و یا نسبت به اهمیت آن در یک عکس آگاهی نداشته باشند و از این روی در این مطلب به بررسی بوکه و روش ایجاد آن با استفاده از یک لنز نیکون 35mm f/1.8G می پردازیم .

 به نقل از کارشناسان نمایندگی نیکون ، در یک تعریف ساده ؛ بوکه عبارت است از نقاط خارج از فوکوس لنز در پیش زمینه و یا پس زمینه سوژه و لنز های به وجود آورنده بوکه در اغلب موارد از نوع لنز های پرایم سریع می باشند . از میان لنز های پرایم ؛ لنز نیکون 35mm f/1.8G با برخورداری از دیافراگم F 1.8 از توانایی بسیار مطلوبی برای ایجاد بوکه در تصویر برخوردار است .

به طور کلی بر اساس تجربیات به دست آمده در نمایندگی نیکون ؛  لنز های سریع با داشتن یک دیافراگم بسیار باز ؛ با کاهش بسیار زیاد عمق میدان دید در عکس ، نقاط بسیار زیادی در پس زمینه را از محدوده فوکوس خارج می کنند و در این شرایط نور های موجود در پس زمینه سوژه به شکل بوکه های بسیار زیبا و نرم دیده می شوند.

لنز 35mm f/1.8G که بیشتر برای عکاسی پرتره مورد استفاده قرار می گیرد ؛ با برخورداری از یک دیافراگم بسیار باز ؛ یک نمای بسیار باز را نیز در عکس به وجود می آورد و با فوکوس بر روی سوژه اصلی مقدار زیادی از پس زمینه را خارج از فوکوس قرار داده و اگر در این پس زمینه نقاط نورانی وجود داشته باشد ؛ این نقاط به شکل بوکه های مدور بسیار زیبا دیده خواهند شد .

عکاسان حرفه ای نمایندگی نیکون بیان می دارند که ، در عکاسی با یک لنز واید مثل 35mm f/1.8G ، هر اندازه سوژه در فاصله نزدیکتری با پس زمینه قرار داشته باشد ؛ مقدار بیشتری از پس زمینه در فوکوس قرار می گیرد و بوکه ها به شکل محو تری دیده خواهند شد اما در زمان برقراری فاصله بیشتر میان سوژه و پس زمینه ، با محو تر شدن مقدار زیادی از پس زمینه ؛ شکل های نورانی به شکل بوکه های کاملا محسوس دیده خواهند شد .

جدا سازی سوژه از پس زمینه تکنیکی است که از آن برای تاکید بیش از اندازه بر سوژه اصلی ، استفاده می شود . به طور ساده با کنترل دیافراگم در مود اولویت دیافراگم دوربین ؛ به اسانی می توان دیافراگم مورد نظر برای کنترل پس زمینه را به دست آورد و در عین حال دوربین به صورت خودکار سرعت شاتر را برای نوردهی مناسب در عکس انتخاب می کند . در این مورد ؛ در صورت استفاده دوربین از یک سرعت شاتر پایین ؛ با افزایش دادن مقدار ایزو می توان به سرعت شاتر مناسب دست پیدا کرد .

یکی دیگر از مزیت های بسیار مهم لنز 35mm f/1.8G نمایندگی نیکون  توانایی آن برای عکاسی در محیط های کم نور است . در اینجا نیز به لطف دیافراگم بسیار باز این لنز ؛ دوربین امکان می یابد تا حجم بیشتری از نور موجود در محیط را به دست بیاورد و از این روی قادر خواهد بود تا با سرعت شاتر بالاتر در یک محیط کم نور عکاسی کند .

نظرات
 

021-66720048 دفترجمهوری
021-88840065 دفتر هفت تیر
خیابان جمهوری،بعد از تقاطع شیخ هادی ساختمان آلومینیوم،طبقه11 واحد1117 تعمیرگاه مرکزی دوربین
میدان هفت تیر ابتدای خیابان بهارشیراز پلاک 189 طبقه3 واحد 6و7 شرکت ایده آل دوربین
مشاهده کلیه اخبار
نمایندگان فروش
CANON NIKON
=