7 راهکار برای پیشرفت در عکاسی در محیط های داخلی

7 راهکار برای پیشرفت در عکاسی در محیط های داخلی

 

در این مطلب برخی از نکاتی را مورد اشاره قرارمی دهیم که به شما کمک می کنند در در زمان های عکاسی در فضای باز از خلاقیت های بیشتری برخوردار شده و عکس های حرفه ای تری را نسبت به قبل به دست بیاورید .

تعمیر دوربین - تعمیرات دوربین - تعمیر دوربین کانن - تعمیر دوربین نیکون

1- اهداف خود برای پیشرفت را تعیین نمایید .

همه افراد خواهان دستیابی به پیشرفت و موفقیت هستند اما بسیاری از افراد دقیقا نمی دانند که در چه زمینه ای باید پیشرفت کنند تا به نتایج مطلوب دست پیدا کنند . اگر به عنوان یک عکاس خواهان پیشرفت و موفقیت هستید ؛ الگو های موفق خود را تعیین نمایید. عکس های عکاسان موفق و مورد علاقه خود را به مقدار زیادی مورد بررسی قرار دهید . این امر به شما کمک می کند تا به تصویری از موفقیت که مورد نظر شما نیز هست ؛ دست پیدا کنید .

تعمیر دوربین - تعمیرات دوربین - تعمیر دوربین کانن - تعمیر دوربین نیکون

2 – در رابطه با تنظیمات دوربین و عکس و زوایای دید ؛ به صورت برنامه ریزی شده عمل نمایید .

زمانی که احساس می کند تمامی عکس های شما تکراری و خسته کننده شده اند ؛ تغییر دادن زاویه های دید دوربین نسبت به سوژه ، یکی از اولین راهکار هایی می باشد که برای ایجاد تنوع ، مورد استفاده قرار می گیرد. اما در هر صورت ؛ دستیابی به خلاقیت های جدیدبه کمی انگیزه بیشتر نیز نیاز خواهد داشت . برای ایجاد خلاقیت بیشتر در ترکیب بندی تصاویر ؛ لازم است تا زاویه های دید مختلف را در اندازه نماهای متفاوت مورد استفاده قرار دهید تا حالتهای متفاوت بیشتری را از یک سوژه در اختیار داشته باشید . تغییر دادن تنظیمات دوربین و استفاده از ترکیب های مختلف سرعت شاتر و عدد دیافراگم نیز به ایجاد خلاقیت بیشتر در تصاویر شما کمک می نماید .

تعمیر دوربین - تعمیرات دوربین - تعمیر دوربین کانن - تعمیر دوربین نیکون

3 – فواصل دور و نزدیک را امتحان کنید .

بسیار دور شدن و یا بسیار نزدیک شدن نسبت به یک سوژه ؛ حالت هایی را در درون کادر تصویر به وجود می آورد که در هر لحظه متفاوت بوده و ایده های بیشتری را در زمینه خلاقیت در ترکیب بندی تصاویر به ذهن شما می رساند . به عنوان مثال در عکاسی از مواد غذایی ، استفاده از یک اندازه نمای بسته و عکاسی از فاصله بسیار نزدیک ( با استفاده از یک لنز ماکرو ) حالتی متفاوت از آن سوژه را در تصویر شما پدیدار می نماید که در غیر از این شرایط قابل مشاهده نمی باشد .

تعمیر دوربین - تعمیرات دوربین - تعمیر دوربین کانن - تعمیر دوربین نیکون

4 – مهارت های نورپردازی خود را تقویت کنید .

نورپردازی در محیط های داخلی یکی از ارکان اصلی و اساسی به دست آوردن یک تصویر مطلوب است . بر خلاف عقیده رایج , نورپردازی صرفا توجه به نور و شدت تابش آن نیست . ترکیب نور و سایه های حاصل از تابش نور در یک جهت خاص و همچنین توجه به کنتراست ها و مقدار جزئیات قابل دستیابی در هر ناحیه از نور و سایه ؛ از جمله مواردی هستند که به شما کمک می کنند تا تصاویری را با حالت های مختلف و متنوع به وجود آورید .

تعمیر دوربین - تعمیرات دوربین - تعمیر دوربین کانن - تعمیر دوربین نیکون

5 – روش بونس کردن نور فلاش را بیاموزید .

یکی از راحت ترین روش ها در عکاسی فضای باز و برای به دست آوردن عکس های متفاوت ؛ استفاده از روش بونس کردن نور فلاش است . در زمان استفاده از یک فلاش اسپیدلایت ؛ سر فلاش را در جهت های مختلف بچرخانید تا نور آن به سطوح مختلف موجود در سقف و دیوار ها برخورد نموده و بازتاب آن به سوژه شما برسد. این روش را بونس کردن ( یا بازتاب دادن نور فلاش ) می نامند . بونس کردن نور فلاش در به دست آوردن حالت های مختلفی از ترکیب نور و سایه در درون کادر تصویر ؛ موثر می باشد .

تعمیر دوربین - تعمیرات دوربین - تعمیر دوربین کانن - تعمیر دوربین نیکون

6 – بر روش های استفاده از نور طبیعی متمرکز شوید .

نور های طبیعی موجود در محیط های مختلف را برای ثبت عکس های خلاقانه می توان مورد استفاده قرار داد. به عنوان مثال نور وارد شونده از یک پنجره در محیط های داخلی ، فضای مناسبی را برای نوردهی از پشت سوژه و ایجاد نور حاشیه سوژه به وجود می آورد . به طور معمول برای استفاده از این نور ها غیر از دوربین به ابزار هایی همچون سه پایه یا رفلکتور نیز نیاز خواهید داشت . بنابراین تسلط و مهارت یافتن بر استفاده از نورهای طبیعی موجود در محیط از جمله امور ضروری برای پیشرفت در عکاسی از فضاهای داخلی به شمار می آیند .

تعمیر دوربین - تعمیرات دوربین - تعمیر دوربین کانن - تعمیر دوربین نیکون

7 – روش های خلاقانه استفاده از لنز و دوربین را فرا بگیرید .

دوربین ها و لنز های دیجیتال قادر به انجام کار های بسیار زیادی هستند که به طور معمول از چشم ما دور می مانند . در زمان استفاده از یک دوربین DSLR انواع مختلفی از روش ها و تکنیک های متفاوت را می توان به کار برد و به کار گیری هر یک از این روشهای خلاقانه نیازمند آن است که با ساختار لنز و دوربین خود آشنایی کامل داشته باشید . بنابراین برای متفاوت بودن در عکاسی ؛ تلاش کنید تا قابلیت های مختلف لنز و دوربین خود را شناسایی نموده و بر تکنیک های استفاده از آنها مهارت های کافی را به دست بیاورید .

 

لینک های مفید :

تعمیر دوربین کانن - تعمیر دوربین نیکون - تعمیر دوربین سونی

نکاتی که در زمان تهیه یک دوربین حرفه ای باید در نظر داشته باشید

نکاتی که به شما کمک می کنند تا نتایج شگفت انگیزی در عکاسی به دست بیاورید .

نکاتی که به شما کمک میکنند تا عکسهایی شارپ تر به دست بیاورید .

نکاتی در رابطه با مود عکاسی CA در دوربین های کانن

نظرات