منوی تعمیرگاه دوربین

7 ترفند فوق العاده برای عکاسی آسان با دوربین های نیکون


7 ترفند فوق العاده برای عکاسی آسان با دوربین های نیکون

اگر شما با دوربین نیکون تصویر برداری می کنید، به گوش باشید چرا که عکاس حیات وحش Steve Perry نکات کلیدی را برای شما جمع  آوری کرده است که عکاسی را برای شما بسیار راحت تر می کند.

البته باید در نظ داشت که این نکات قابل اعمال بر روی سری هایی از دوربین نیکون که ابتدای نام آن ها با D5 یا D3 آغاز می شود مانند D500 و یا D3200، نمی باشد. اما دوربین های دیگر نیکون که در این دو سری نباشند این نکات را در منوی خود دارا می باشند.

  1. زوم کردن سریع برای چک کردن فوکوس

شما می توانید دکمه مرکزی multi-selector را تنظیم کنید تا به صورت خودکار تا 100%  بر روی محلی که در زیر نقطه AutoFocus قرار دارد، زوم را انجام دهد. این روش برای زوم کردن، چک کردن فوکوس و خارج شدن سریع از روم بهترین گزینه می باشد.

 

  1. زوم کردن سریع تا 100% در حالت Live View

این نکته هم مانند نکته 1 می باشد به غیر از این که این گزینه به شما این امکان را می دهد تا قبل از تصویر برداری درحالت Live View زوم کرده و فوکوس را چک کنید. برای چک کردن فوکوس 100% این روش بسیار سریعتر از روش سه بار زدن بر روی دکمه زوم می باشد.

 

  1. مرور کردن سریع عکس ها

آیا به عکاسانی که از دوربین های کانن استفاده می کنند و دکمه dial در این دوربین به آن ها امکان مرور سریع عکس ها را می دهد،حسادت می کنید؟ با دانستن این نکته دیگر از این مسئله رنج نمی برید. شما می توانید dial اصلی در پشت دوربین خود (پشت دکمه شاتر) را به گونه ای تنظیم کنید تا از عکس ها را یک به یک عبور کند و هم چنین می توانید دکمه dial در جلوی دوربین (جلوی دکمه شاتر) را می توانید برای رد کردن 10 عکس به 10 عکس آن را تنظیم کنید.

 

  1. فرمت کردن سریع کارت حافظه

شما برای فرمت کردن کارت حافظه نیازی نیست منوی دوربین را زیر و رو کنید، تنها کافی است دو دکمه ای که در زیر آن ها نشانه FORMAT وجود دارد را مورد استفاده قرار دهید. (در هر دوربین ممکن است این دکمه ها متفاوت باشد)

تنها کافی است این دو دکمه را فشار داده و نگه دارید تا واژه For بر روب نمایگر بالایی دوربین ظاهر شود و سپس یک بار دیگر این کار را تکرار کنید تا کارت حافظه شما فرمت شود. زمانی که For بر روی صفحه نمایشگر ظاهر می شود شما می توانید از دکمه dial استفاده کنید تا انتخاب کنید که کدام کارت حافظه فرمت شود.

 

  1.  قطع کردن موقتی فلش

اگر شما یک speedlight به دوربین خود متصل کرده اید، برای این که از آن استفاده کنید/نکنید نیازی نیست هر بار آن را روشن/خاموش کنید، و به جای آن کافی است آن را روشن باقی بگذارید و دکمه Function یا Preview دوربین خود را تنظیم کنید تا هر زمان که آن را فشار داده و نگه داشتید speedlight را موقتا از کار بیاندازد.

 

  1. از دکمه Record برای تغییر ISO استفاده کنید

زمانی که شما از طریق viewfinder نگاه می کنید و می خواهید ISO را تغییر دهید، کافی است دکمه Record دوربین خود را تنظیم کنید تا هر بار که آن را فشار داده و نگه می دارید از دکمه dial پشت دوربین برای تغییر در ISO استفاده کنید و هم چنین می توانید از دکمه dial جلوی دوربین برای تغییر دادن از حالت ISO معمولی به Auto ISO یا بالعکس استفاده کنید.

 

  1. ذخیره کردن نقاط AF توسط چرخش دوربین

Perry آخرین تنظیمات نقطه AF خود را از آخرین عکس ذخیره کرده است. اگر شما از این گزینه استفاده کنید دوربین شما نقطه AF انتخابی شما را در آخرین باری که دوربین شما در حالت افقی یا حالت عمودی بوده است را به خطر خواهد سپرد.

زمانی که شما دوربین را می چرخانید به طور خودکار نقطه AF را به جایی که آخرین بار که دوربین در این حالت بوده نقطه AF در آن جا واقع بوده، انتقال می دهد. 

 

نظرات
 

021-66720048 دفترجمهوری
021-88840065 دفتر هفت تیر
خیابان جمهوری،بعد از تقاطع شیخ هادی ساختمان آلومینیوم،طبقه11 واحد1117 تعمیرگاه مرکزی دوربین
میدان هفت تیر ابتدای خیابان بهارشیراز پلاک 189 طبقه3 واحد 6و7 شرکت ایده آل دوربین
مشاهده کلیه اخبار
نمایندگان فروش
CANON NIKON
=