منوی تعمیرگاه دوربین

نقطه ضعف بزرگ دوربین Canon 6D Mark II : رنج دینامیکی


نقطه ضعف بزرگ دوربین Canon 6D Mark II  : رنج دینامیکی

نتایج تست های انجام شده بر روی رنج دینامیکی دوربین جدید 6D mark II ساخت شرکت کانن به تازگی منتشر شده اند و آنچه در تحلیل این تست ها می توان بیان نمود این است که این نتایج برای طرفداران دوربین های ساخت شرکت کانن ، کاملا ناامید کننده هستند . در واقع چنین به نظر می رسد که کانن ، یک قدم رو به عقب برداشته است .

ویلیام کلالف ، یکی از کارشناسان مجرب و تست کننده رنج دینامیکی و ایزو در دوربین جدید 6D Mark II ؛ نتایج تست های تحلیل خود را به شرح چارت زیر منتشر کرده است . 

همانگونه که در این نمودار ها مشاهده می شود ، رنج دینامیکی 6D Mark II در سطحی مشابه با Canon 6D قرار دارد با این تفسیر که این رنج دینامیکی در ایزو بالاتر بهتر عمل کرده و در ایزو های پایین تر عملکرد مطلوبی ندارد . اما نکته کاملا نا امید کننده اینجاست که 6D Mark II در ایزو های پایین تر در مقایسه با دوربین DSLR همچون 80D  عملکرد بد تری دارد . در نخستین روز هایی که 6D Mark II به بازار عرضه می شد ، خریداران آن از طراحی جدید سنسور آن کاملا شگفت زده بودند اما این تست های جدید ؛ باعث نا امیدی خواهد بود .

سنسور های سنجش ایزو بالا ، سنسور های تصویر برداری ایزو غیر مستقیم ، و سنسور های فول فریم بالاتر از 30 مگاپیکسل دیگر محصولات برتر در سال 2017 به شمار نمی آیند . دوربین نیکون D750 که سه سال پیش به بازار عرضه شد ، دو مورد از این سه تکنولوژی را در درون خود داشته است .

به گفته کارشناسان شرکت کانن نباید برای این محصول سنسور جدیدی را طراحی می نمود و به راحتی می توانستند از سنسور 5D Mark IV بر روی این دوربین استفاده کنند  و این دقیقا همان کاری است که این شرکت بر روی تمامی مدل های APS-C خود از مدل 200D ارزان قیمت تا مدل جدید 80D انجام داده است . 

نشریه معتبر DPReview نیز امروز تایید نموده است که 6D Mark II دارای اشکالاتی از باب رنج دینامیکی بوده و چنین به نظر می رسد که سنسور های به کار رفته در مدل های 80D و 5D Mark IV دارای عملکرد بسیار بهتری نسبت به سنسور طراحی شده برای این دوربین دارند .

در تست های انجام شده مشخص گردیده شد که در مقایسه با دوربین Nikon D 750 عکس های به دست آمده با 6D Mark II زود تر وارد مرحله نویز دار شدن می شوند . به گفته  DPReview در بررسی مقایسه ای 6D Mark II با مدل APS-C 80 D چنین به نظر می رسد که عکس های دوربین فول فریم در سایز مشابه باید دارای کیفیت بهتری باشد اما مشاهدات ما نشان می دهند که در شرایط نوردهی مشابه ، عکس های به دست آمده با دوربین 80D دارای کیفیت بهتری هستند . 

مترجم : فرهاد مولایی

 

نظرات
 

021-66720048 دفترجمهوری
021-88840065 دفتر هفت تیر
خیابان جمهوری،بعد از تقاطع شیخ هادی ساختمان آلومینیوم،طبقه11 واحد1117 تعمیرگاه مرکزی دوربین
میدان هفت تیر ابتدای خیابان بهارشیراز پلاک 189 طبقه3 واحد 6و7 شرکت ایده آل دوربین
مشاهده کلیه اخبار
نمایندگان فروش
CANON NIKON
=