منوی تعمیرگاه دوربین

5 نکته در رابطه با عکاسی تحت شرایط تابش شدید نور آفتاب


5 نکته در رابطه با عکاسی تحت شرایط تابش شدید نور آفتاب

در رابطه با عکاسی در شرایط محیط باز و تحت تابش نور آفتاب به طور معمول توصیه می شود تا از ساعت های آبی یا ساعت های طلایی برای عکاسی استفاده شود زیرا در این ساعت ها پرتو تابش نور آفتاب در سطح مایل به افق قرار داشته و سایه ها بسیار نرمتر و نور از شرایط تابش گسترده تری برخوردار می باشد اما شاید شما از آن دسته از عکاسانی باشید که تمایل دارید تا در ساعت های مختلف روز از امکان عکاسی کردن برخوردار باشید . در این صورت در شرایط تابش شدید نور آفتاب در ساعت های میانی روز می بایست برخی از نکات را مورد توجه قرار دهید .

1 – نورپردازی را به صورت مرتب و منظم برقرار نمایید

تابش نا مرتب نور موجب ایجاد سایه های تند و تیز و پر کنتراست خواهد شد و این نکته به خصوص بر روی صورت سوژه ها شرایط نا مطلوبی را ایجاد می نماید .سعی کنید سوژه را در موقعیتی قرار دهید که شرایط تابش نور موجب ایجاد سایه های سخت و شدید روی صورت آن نشود .

2 – از یک رفلکتور استفاده نمایید

رفلکتور ها به شما این امکان را می دهند که بخش های تاریک تصویر را با استفاده از یک نور پر کننده تحت پوشش نور قرار داده و ظاهر طبیعی سوژه را حفظ کنید. در شرایطی که منبع تابش نور در پشت سوژه قرار دارد ؛ استفاده از رفلکتور به امری ضروری مبدل می گردد.

3- سایه ایجاد کنید

با استفاده از اجسام مختلف می توان سایه ایجاد نمود . ایجاد یک سایه یک دست و مرتب در ایجاد بازتاب نور مرتب و به هنگام بر روی سوژه بسیار کمک می نماید .

4 – از  مقدار نوردهی کم کرده و در حالت RAW عکاسی کنید

در شرایط عکاسی در موقعیت تابش نور شدید آفتاب یکی از روش  های موثر و مطلوب آن است که از مقدار نوردهی به دوربین کمی کاسته شده و در حالت RAW عکاسی شود . اینکار موجب از بین رفتن هایلایت ها تحت شرایط تابش شدید نور آفتاب می شود .

5 – شمارش را انجام دهید

نور آفتاب ممکن است موجب آن شود که سوژه چشم های خود را ببندد یا نیمه باز نگه دارد . در این شرایط با شمارش 1 – 2 -3 از مدل بخواهید تا چشمهای خود را باز نگه دارد .

نظرات
 

021-66720048 دفترجمهوری
021-88840065 دفتر هفت تیر
خیابان جمهوری،بعد از تقاطع شیخ هادی ساختمان آلومینیوم،طبقه11 واحد1117 تعمیرگاه مرکزی دوربین
میدان هفت تیر ابتدای خیابان بهارشیراز پلاک 189 طبقه3 واحد 6و7 شرکت ایده آل دوربین
مشاهده کلیه اخبار
نمایندگان فروش
CANON NIKON
=