منوی تعمیرگاه دوربین

نمایندگی تعمیرات کانن - نقد و بررسی لنز Canon EF-M 18-150mm f/3.5-6.3 IS STM


نمایندگی تعمیرات کانن - نقد و بررسی لنز Canon EF-M 18-150mm f/3.5-6.3 IS STM

 در نمایندگی تعمیرات کانن ، کارشناسان عکاسی بر این باورند که این یک لنز همه کاره برای انجام همه امور در زمان عکاسی  با نور طبیعی است . لنز سوپر زوم EF-M 18-150mm  که دامنه فاصله کانونی آن از حالت های واید تا تله فتو متوسط یا بلند را تحت پوشش قرار می دهد ، لنزی است که برای بسیاری از موقعیت می توان آنرا مورد استفاده قرار داد.

تعمیرات کانن - نمایندگی تعمیرات کانن - نمایندگی کانن

دامنه فاصله کانونی

ساختار EF-M بدین معناست که این لنز برای سیستم های میرورلس نمایندگی کانن طراحی شده است و برای دوربین های DSLR قابل استفاده نخواهد بود .

از آنجا که دوربین های EOS M دارای سنسور APS-C می باشند بنابراین ضریب کراپ 1.6x در لنز EF-M 18-150mm ارایه گر زاویه دید فول فریم در فاصله کانونی 29-240mm می باشد .

اگر چه در بازار محصولات عکاسی عبارت سوپر زوم برای لنز هایی به کار می رود  که دارای دامنه زوم 6-7 باشند اما در لنز EF-M 18-150mm با دامنه زوم 8.3x می توان آنرا در رده پایین لنز های سوپر زوم قرار داد .

تعمیرات کانن - نمایندگی تعمیرات کانن - نمایندگی کانن

به دلیل آنکه لنز های سوپر زوم قادر به پوشش طیف گسترده ای از فواصل کانونی هستند بنابراین لنز EF-M 18-150mm یک لنز مناسب برای استفاده در موقعیت های عکاسی از طبیعت ؛ و عکاسی در سفر و موقعیت های فضای باز به شمار می آید .

علاوه بر موقعیت های عکاسی در فضای باز ؛ این لنز به همراه دوربین های میرورلس نمایندگی کانن ؛ یک راهکار بسیار عالی برای عکاسی در محیط های خانوادگی به شمار می آید .

همانند بسیاری از دیگر لنز های زوم ؛ EF-M 18-150mm نیز دارای یک حالت دیافراگم متغیر است که در زمان استفاده از انتهای زوم آن ؛ بازترین دهانه دیافراگم ؛ تغییر می یابد . به طور کلی ؛ در لنز های موجود در نمایندگی کانن ؛ بازترین دیافراگم در انتهای زوم لنز برابر با f/5.6 می باشد .

از آنجا که در سیستم دوربین های میرورلس از سنسور های تشخیص فاز برای اتوفوکوس استفاده نمی شود بنابراین در این دوربین ها به دیافراگم در حالت f/5.6 نیاز نخواهد بود .

بازترین دیافراگم در حالت f/6.3 موجب می شود تا نور کمتری در انتهای زوم لنز وارد بدنه دوربین شود و از این روی 3/1 استاپ کاهش نوردهی در این دامنه تاثیرات قابل ملاحظه ای در نوردهی در تصویر به وجود خواهد آورد .

تعمیرات کانن - نمایندگی تعمیرات کانن - نمایندگی کانن

استابیلایزر

استابیلایزر یا تثبیت کننده تصویر یک ویژگی بسیار مهم و کاربردی برای لنز های زوم و تله فتو با دیافراگم نسبتا بسته است . سنسور های ژیروسکوپی و گروه المان های قابل حرکت موجود در درون لنز لرزش های دوربین را تشخیص داده و و حالت های جبران لرزش برای ثبت تصویر بر روی سنسور را در نظر می گیرند .

این حالت به عکاس امکان می دهد تا حتی در زمان استفاده از دوربین بر روی دست ؛ از سرعت شاتر نسبتا پایین استفاده نموده و بدون نیاز به افزایش ایزو که منجر به کاهش کیفیت تصویر می شود ؛ بتواند در محیط های کم نور عکاسی کند .

وجود سیستم IS بدان معناست که می توان سرعت شاتر را تا چند استاپ کاهش داد و در عین حال هنوز تصویری شارپ به دست آورد . سیستم IS در لنز EF-M 18-150mm تا 4 استاپ  امکان کاهش سرعت شاتر را به وجود می آورد و از این روی تا سرعت شاتر 15/1 ثانیه  نیز می توان هنوز یک تصویر شارپ به دست آورد .

تعمیرات کانن - نمایندگی تعمیرات کانن - نمایندگی کانن

فوکوس

در لنز EF-M 18-150mm نیز همانند تمامی لنز های EF-M از موتور اتوفوکوس مرحله ای استفاده می شود . موتور STM ارایه گر یک فوکوس نرم و بی صدا است که به طور خاص در زمان تصویر برداری بسیار کارآمد می باشد که این حالت موجب کند تر شدن سرعت فوکوس در مقایسه با یک لنز اولتراسونیک از نمایندگی کانن خواهد شد .

کیفیت بدنه

تمامی لنز های مجموعه EF-M نمایندگی کانن دارای ویژگی های مشترکی هستند و می توان اشاره نمود که تمامی آنها دارای حجم بدنه ای فشرده هستند .

قطر دهانه لنز معادل با55  میلیمتر می باشد که یک اندازه نرمال به شمار نمی آید و فیلتر های موجود در این سایز معمولا ارزان قیمت هستند.

 به طور معمول هیچ کلید کنترل بر روی استوانه خارجی لنز قابل مشاهده نمی باشد کهاین امر موجب یک دست شدن شکل ظاهر بدنه خارجی لنز خواهد شد .

برای به دست آوردن زوم از 18 تا 150 میلیمتر ؛ یک چرخش 90 درجه در حلقه زوم لنز نیاز خواهد بود .

بسیاری از لنز های EF-M و از جمله لنز EF-M 18-150mm دارای بنده خارجی از جنس پالی کربنات با حلقه زوم و فوکوس دارای الگوی الماسی شکل می باشد .

 

نظرات
 

021-66720048 دفترجمهوری
021-88840065 دفتر هفت تیر
خیابان جمهوری،بعد از تقاطع شیخ هادی ساختمان آلومینیوم،طبقه11 واحد1117 تعمیرگاه مرکزی دوربین
میدان هفت تیر ابتدای خیابان بهارشیراز پلاک 189 طبقه3 واحد 6و7 شرکت ایده آل دوربین
مشاهده کلیه اخبار
نمایندگان فروش
CANON NIKON
=